Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Aktualne programy pomocy humanitarnej Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

FPNP realizuje programy opieki nad ofiarami III Rzeszy, dostosowując je zarówno do zmieniających się potrzeb tej grupy osób, jak też do możliwości finansowych Fundacji. Nowym wyzwaniem jest dla Fundacji pozyskiwanie środków i docieranie z pomocą do tych poszkodowanych, którzy dotychczas nie otrzymali żadnych świadczeń zagranicznych, ani nie byli objęci pomocą ze strony FPNP.

Pomoc rzeczowa

W ramach projektu pomocy rzeczowej FPNP przekazuje nieodpłatnie nowy i używany sprzęt rehabilitacyjny i medyczny (np. wózki inwalidzkie, balkoniki, chodziki), pozyskiwany przede wszystkim z zagranicy.
czytaj więcej...

Sieć Informacji, Doradztwa i Integracji (SIDI) - dla ofiar nazizmu

Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" prowadzi działalność Centrum Informacji i Doradztwa dla ofiar prześladowań nazistowskich w Polsce. Centrum działać będzie w ramach Sieci Informacji, Doradztwa i Integracji (SIDI). więcej...

 

Opieka wolontariuszy Fundacji

FPNP organizuje wolontariat na rzecz osób starszych. W programie bierze udział ponad 20 wolontariuszy w różnym wieku, którzy na terenie Warszawy świadczą pomoc dla ok. 40 osób poszkodowanych przez III Rzeszę. Pomoc osobom potrzebującym to przede wszystkim towarzyszenie w zwyczajowych zajęciach dnia codziennego. Również we współpracy z niemieckimi organizacjami "Inicjatywa Chrześcijanie dla Europy" oraz "Akcja Znaku Pokuty", Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" realizuje programy opieki nad ofiarami nazizmu.
Więcej o projektach pomocy na podstronie o wolontariacie.

 
Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” nie prowadzi obecnie programów polegających na wypłatach pomocy finansowej.
Niestety nie jesteœmy też w stanie odpowiedzieć pisemnie na wszystkie wpływające do nas wnioski i zgłoszenia, dlatego korespondencja ta pozostanie bez odpowiedzi.


Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii