Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Komunikaty

Komunikat Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie" nr 1/2011

Jeden z najbardziej cenionych ekspertów w dziedzinie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, Dyrektor Biura Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego, Krzysztof Miszczak Ph.D., M.A. rer. pol/phil., Dr, Prof. nadz. objął w dniu 28 marca 2011 r. funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie".

Pan Krzysztof Miszczak zdobył wieloletnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach w służbie dyplomatycznej - był zastępcą ambasadora RP w RFN, Kierownikiem Przedstawicielstwa Ambasady RP w Kolonii, dyrektorem Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Europejskiego MSZ, pierwszym radcą ministra w MSZ w Departamencie Europy odpowiedzialnym za politykę zagraniczną i politykę bezpieczeństwa oraz dyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Premiera Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie jest dyrektorem Biura Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego, polskim Przewodniczącym Forum Polsko-Niemieckiego, polskim Przewodniczącym Grupy Zadaniowej, "Zagadnienia prawno-historyczne/Kultura pamięci" w MSWiA oraz Wykładowcą w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Na stanowisku Przewodniczącego Rady Fundacji FPNP zastąpił Andrzeja Przewoźnika, b. Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Do zadań Rady, na której czele stanął Pan Krzysztof Miszczak, należy ogólna ocena działalności FPNP, inspirowanie podstawowych kierunków działań, ocena wykorzystania funduszy Fundacji, rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań finansowych oraz bilansu. Wszyscy członkowie Rady Fundacji pełnią swoje funkcje społecznie.

wstecz...

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii