Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Warsztaty dziennikarskie "Świadkowie Historii"

Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" prowadzi nabór uczestników warsztatów dziennikarskich "Świadkowie Historii".
Projekt adresowany jest do uczniów gimnazjów i liceów. Uczestnicy będę mieli szansę poznania wybranych gatunków dziennikarskich oraz porozmawiania z osobami, które jako dzieci przeżyły II wojnę światową, były członkami ruchu oporu, powstańcami warszawskimi lub osobami represjonowanymi.
Efektem zajęć będzie książka składając się z wywiadów przeprowadzonych i opracowanych przez uczestników projektu.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie". Nieodpłatne, cotygodniowe warsztaty odbywać się będą w poniedziałki, od 23 marca do września 2009 r. (z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej) w Warszawie (w siedzibie Fundacji).
Zainteresowanych prosimy o kontakt z
Rafałem Degielem, e-mail: rdegiel [at] fpnp.pl, tel. 022-69-59-952 (od 8.15 do 16.15) - Zespół ds. Projektów Edukacyjnych Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie".
Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.
Partnerem warsztatów jest Stowarzysznie Młodych Dziennikarzy "Polis".

Formularz zgłoszenia uczestnika (PDF).

Gala dla uczestników warsztatów dziennikarskich "Świadkowie Historii"

Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" zaprasza na uroczyste zakończenie warsztatów dziennikarskich "Świadkowie Historii", które odbędzie się *dnia 11 grudnia 2009 r. o godz. 15.00 w sali 26 Ministerstwa Skarbu Państwa, ul. Krucza 36 w Warszawie.*

Zrealizowany przez Fundację "Polsko-Niemieckie Pojednanie" projekt był adresowany do uczniów gimnazjów i liceów. Uczestnicy mieli szansę poznania wybranych gatunków dziennikarskich oraz porozmawiania z osobami, które jako dzieci przeżyły II wojnę światową, były członkami ruchu oporu, powstańcami warszawskimi lub osobami represjonowanymi.

Efektem zajęć jest publikacja składająca się z wywiadów przeprowadzonych i opracowanych przez uczestników projektu.

Projekt: "Warsztaty dziennikarskie. Świadkowie historii" oraz druk publikacji zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Partnerem warsztatów było Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis".

Serdecznie zapraszamy!

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii